Man City(4-3-3)- Given - Richards,Kompany,Lescott, Bridge(78.Santa Cruz) - Zabaleta,De Jong, Barry - Bellamy,Tevez(90.Sylvinho), A.Johnson

strely na bránu -              11           :              6

držanie lopty -                  58%       -              42%

rohové kopy -                   3             :              2

žlté karty -                          3+2ČK   :              1 (Kompany)

divákov: 41 814

V zápase, ktorého najsledovanejšími aktérmi bola dvojica anglických obrancov na strane Chelsea ,,Casanova" Terry a na strane City ,,podvedený" Bridge! Zaujímavé bolo už sledovať bodanie rúk na začiatku zápasu, keď Bridge to odmietol - SOM NA JEHO STRANE :-) !!!Poďme, ale k zápasu a najprv k 1.polčasu, ktorý bol poväčšine v prevahe domácich, ktorý jasne dominovali v streľbe na bránu 7 - 2 aj v držaní lopty 61%-39% a aj ich výkon bol útočnejší a boli omnoho nebezpečnejší ako Citiziens. City zaútočili v 1.polčase 2-krát a bol z toho jeden gól, avšak najprv sa presadili domáci po presnej kolmej prihrávke J.Cola za obranu na Lamparda, ktorý strelou ku tyčke nedal dovtedy bezchybnému Givenovi žiadnu šancu 42.min 1:0 Lampard! Chelsea už chcela dohrať polčas v pohode, ale prišiel bezcieľny výkop City na Teveza, ktorý v obkolesený 3 obrancov domácich dokázal strelou do proti pohybu brankára Hilaria vyrovnať 46.min 1:1 TEVEZ!!!

Kto čakal v 2.polčase nejaký iný obraz zápasu bol na omyle, Chelsea opäť tlačila a tentoraz CITY strieľalo góly po brejkových situáciách, ktoré im zabezpečili cenné víťazstvo na pôde Chelsea, ktorá tak na 38. pokus prehrala na domácej pôde! BRAVO CITY! 50. min unikol po ľavej strane Bellamy a krížnou strelou prekonal zle postaveného Hilaria 52.min - 1:2 Bellamy! Po góle Chelsea moc netlačila naopak skórovať mohol opäť Bellamy ale zastavil ho Ivanovic. Štvrťhodinu pred koncom prišiel diskutabilný pokutový kop určený za faul Belletiho na Barryho, ale opakovaný záber ukázal že ku kontaktu nedošlo a čo viac Belleti dostal červenú kartu a TEVEZ bezpečne pokutový kop premenil 77. min. TEVEZ 1 : 3! Ďalšia červené karta prišla po nezmyselnom zákroku Ballacka na Teveza na polke ihriska a Citiziens tak už mohlo pomaly sláviť víťazstvo a to ešte pred koncom po prihrávke do prázdnej brány od Wright-Phillipsa skóroval druhýkrát aj Bellamy 87.min 1 : 4. V nastavenom čase znížil ešte z pokutového kopu Lampard 90.min 2:4!!!

Diskusná téma: Chelsea - Man City2 : 4(1:1)