Man City - Stoke City     1  :  1      ( 1 : 0)

góly: 10. Wright-Phillips  -  57. Fuller

Man City: Given - Zabaleta, Toure,Lescott,Bridge - SWP,De Jong, Barry, Petrov(62.Santa Cruz) - Ireland(73.Vieira) - Adebayor

Štatistiky             :              po polčase                         zápas

strely na bránu :              1  :  0                                     2  :  2

rohové kopy :                   2  :  4                                     10  :  4

držanie lopty :                  60 : 40                                  62% : 38%

žlté karty:                           0  :  1                                     0  :  1

divákov : 28 016

Zápas medzi dvoma CITY sa začal miernym náporom domácich, ktorý pred zrakom reprezentačného trénera Anglicka Capella ( pozorne sledoval ľavého obrancu Bridga) útočili hlavne po krídlach, na ktorých nastúpili rýchlostne vybavený Petrov - Wright- Phillips, ktorý aj v 10.minúte ušiel obrane Stoke a síce kuriózne, ale predsa za pomoci obrancu Stoke dostal loptu do siete 10.min - 1:0. City malo zápas pod kontrolou a hralo kľudným spôsobom, ale od 25min začali vystrkovať rožky aj hostia a v 30.minute po centri Tuncaya mal 100% šancu Lawrence, ale jeho strelu zablokoval Bridge a zabránil tak asi istému gólu. City ďalej hrozilo po stranách a hlavne Phillipsov ochranca Wilkinson mal čo s ním robiť aby ho ustrážil, ale napokon aj tak skoro bola z toho penalta ,ale faul v 42min prišiel ešte pred 16m a nariadený priamy kop poslal Petrov nad bránu Sorensena.

Do druhého polčasu nastúpili City opäť s miernou prevahou, ale výraznejšiu šancu si nevypracovalo a ich tlak počas celého polčasu bol skôr platonický ako efektívny, nebol to výkon ktorý by si fans a Mancini asi predstavoval. A napokon prišiel zákonitý trest, Stoke si za svoj výkon gól zaslúžili a ten prišiel v 57.minúte po dlhočiznom aute Delapa, na ktorý vôbec nereagovala obrana City a osamotený Fuller umiestnil svoju hlavičku z 5metrov presne k žrdi - 57.min 1 : 1.

Nasledovala hluchá 20 minútovka v ktorej sa Mancini snažil oživiť hru City striedaniami , prišiel SANTA CRUZ namiesto Petrova a VIEIRA namiesto Irelanda, ale ani to neprinieslo vytúžené víťazstvo, ktoré neprišlo ani po sérii rohov v poslednej 10 minútovke a ako takom tlaku. Škoda tohto zápasu, víťazstvo sa patrilo, ale stále je tu šanca postúpiť v opakovanom zápase na pôde STOKE CITY - zápas by sa mal hrať v stredu 24.2 - veríme, že to bude lepšie.

MUŽ ZÁPASU : Wright - Phillips