City: Given 1- Zabaleta 5,K.Toure 28 (59.Lescott 19),Kompany 33, Bridge 3(68. Wright-Phillips)-Vieira 24,De Jong 34, Barry 18 - Tevez 32, Adebayor 25, A.Johnson 11(84. Sylvinho 16)

Bolton: Jaaskelainen, Muamba, Knight, Steinsson, Ricketts, Cohen (M. Davies 74), Wilshere (M. Taylor 77, Robinson, Lee, K. Davies, Elmander

strely na bránu :              4             :              5

rohové kopy :                   6             :              2

držanie lopty :                  53%       :              47%

žlté karty :                          0             :              2

City of Manchester stadimu : 42016

Zápas, ktorý mal jasného papierového favorita začal tak ako si každý asi myslel tlakom domácich City. V úvodnej 10 minútovke zaujali akurát Adebayorove nožničky zo 7.min. Po počiatočnom tlaku začali vystrkovať rožky aj hosťujúci hráči Boltonu, z ktorých boli hlavne vidieť mladík Wislhere a Muamba, ktorý vyslal najnebezpečnejšiu strelu v prvom polčase, ale Given si s ňou poradil. V 30. minúte prvého polčasu sa na pravej strane začal hrať s loptou A. Johnson a prekľučkoval sa až do šestnástky, kde ho faulovali a rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý zo šťastím ale predsa premenil Carlos Tevez - 31.min 1:0.

Do druhého polčasu nastúpili tie isté jedenástky a zdalo sa, že domáci Citiziens sa dostavujú pod tlak Boltonu, ale hostia si nedokázali vypracovať vážnejšiu šancu. V 55.min sa zranil kapitán Toure, ktorý bude mať niečo s kolenom, nahradil ho navrátilec do zostavy Joleon Lescott a tak stále platí, keď v obrane nastúpi stopérska dvojica Toure - Kompany = čisté konto! V 73. minúte dovtedy nevýrazný Patrick Vieira našiel krásnou lobovanou prihrávkou za obranou hostí Adebayora, ktorý si loptu krásne spracoval hruďou a z voleja napálil loptu nechytatelne do siete Boltonu - 73.min 2:0.

Zápas sa už v poklude dohrával a City si nenechalo ujsť dôležité a povinné víťazstvo nad 17. Boltonom a vyšvihlo sa aspoň na jeden deň na 5.miesto pred Tottenham a má rovnaký počet bodov ako 4. Liverpool 44.

Hráč zápasu : A. Johnson